Co jest przyczyną szumów?

Obecnie bardzo dużo osób cierpi na niedobór witamin i minerałów w swoim organizmie. To natomiast powoduje bardzo dużo różnego rodzaju dolegliwości. Czy to bóle głowy, brak snu, brak koncentracji, zmęczenie i wiele innych. Dobrze jest zrobić sobie badania i sprawdzić czego brakuje w naszym ciele. Potem warto udać się do swojego lekarza, w celu zinterpretowania wyników. Lekarz jak zobaczy niedobór czy to witamin z grupy b, witaminy D3 czy jakiejkolwiek innej przepisze nam suplementy, dzięki którym uzupełnimy braki. Jednak nie można przesadzać w drugą stronę. Nadmiar witamin powoduje także kilka skutków ubocznych. Na przykład nadmiar witaminy D3 może powodować szumy uszne. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić dokładniej Co powoduje szumy uszne?

Pojęcie szumów usznych

Jak wiadomo szumy uszne są bardzo dokuczliwą dolegliwością. Jednak pewne jest to, iż nie zawsze zwiastują one coś poważnego i groźnego. To jest przede wszystkim dolegliwość akustyczna. Chodzi tutaj o to, iż nie wywołują ją żadne dźwięki pochodzące z zewnątrz, z otoczenia. Jednak czasami jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ lekarz nie słyszy szumu. Jest ona słyszalna tylko i wyłącznie przez osobę, którą ta dolegliwość dopadła. Co nie oznacza, że w ogóle lekarze nie leczą. Oczywiście, że leczą. Jednak najpierw warto byłoby udać się do laryngologa, w celu postawienia diagnozy. Później on albo przepisze odpowiednie leki, albo skieruje do chirurga. Jak wiadomo nie jest to nic aż tak poważnego. Jednak niestety jest w stanie uprzykrzyć nam życie i codzienne funkcjonowanie. Co zatem powoduje szumy uszne? Przyczyniają się do tego często schorzenia, które niedawno przechodziliśmy. Jednak mogą to być także:
miażdżyca,
stres,
nadczynność tarczycy,
nadciśnienie tętnicze,
spożywanie alkoholu, palenie papierosów i innych używek,
choroby kręgosłupa,
zatkanie ucha woskowiną lub innym ciałem obcym,
starzenie się narządu słuchu,
urazy czaszki,
zapalenie ucha środkowego,
hałas.

Dodatkowo szumy mogą być pierwszym objawem rozwijającej się choroby Meniere’a czy też otosklerozy. Warto wspomnieć, że z czasem można się przyzwyczaić do takich szumów i później nie będą one już tak bardzo dokuczliwe. Osoby, które są wrażliwsze mogą mieć z tego powodu problemy z koncentracją. Taka dolegliwość może prowadzić także do stanów depresyjnych.

Podsumowując niniejszy artykuł warto udać się do lekarza jeśli tylko zauważymy u siebie taką przypadłość. Jednak należy też być ostrożnym jeśli chodzi o zażywanie suplementów diety, które mają na celu uzupełnienie niedoborów witamin. Ich nadmiar też jest szkodliwy.

 

Author: arsportex24.pl