Zestaw ćwiczeń dla seniora

Każdy z nas pragnie cieszyć się długim zdrowiem i sprawnością fizyczną. Również osoby starsze chcą jak najdłużej samodzielnie funkcjonować i żyć pełnią życia, chociaż nie zawsze jest to takie łatwe jak wydaje się młodym osobom. Dlatego też wielu seniorów poszukuje pomocy specjalistów, żeby usprawnić swoje ciało i pragnie dodatkowo ćwiczyć w domu. Niestety nie każdy wie jak zaplanować sobie codzienny trening tak, żeby sobie pomóc ale nie zaszkodzić. Dzisiaj przedstawimy przykładowy zestaw ćwiczeń dla osób starszych dzięki któremu nasi seniorzy będą mogli cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną nawet pozostając w domu że względu na groźnego wirusa.

Przede wszystkim tak jak w przypadku każdego ćwiczenia warto rozpocząć od rozgrzewki. Nie muszą to być wymagające ćwiczenia. Wystarczą wymachy ramion, żeby pobudzić stawu do pracy. Następnym doskonałym ćwiczeniem do wykonywania w domu są oczywiście skłonny i półprzysiady, które nie tylko wzmocnią kręgosłup i nogi ale będą doskonałym ćwiczeniem kontrolujący nasze utrzymywanie równowagi. A jeśli w temacie nóg już jesteśmy, to warto wykonać kilka ćwiczeń w pozycji leżącej. Pamiętajmy tylko by nie kłaść się na przesadnie miękkim materace.

 

Na rynku dostępne są specjalne maty, których miękkość jest dopasowana i odpowiednią w trakcie ćwiczeń. Warto zaopatrzyć się w takie maty, by móc spokojnie poćwiczyć w domu bez uszczerbku na zdrowiu. Ale wracając do ćwiczeń, pomóżmy się wygodnie na plecach i próbujemy unosić wyprostowany nogi na wysokość naszych bioder. Możemy również ułożyć się na boku i podnosić jedna nogę wykonując nią delikatne drgania. Po każdych tego typu ćwiczeniach warto zadbać też o nasz kręgosłup, w tym celu warto wklejać i podeprzeć się sprzętu rękami, tak, żeby wykonać zwykły “koci grzbiet”. Wbrew pozorom to proste ćwiczenie jest doskonale dla naszych pleców.
Decydując się na wykonywanie ćwiczeń w domu pamiętajmy, że nie jest ważna ilość, która wykonamy ale ich jakość i systematyczność. Trenują kwadrans trzy razy w tygodniu dostarczymy naszym ciało odpowiednią dawkę ruchu.

Author: arsportex24.pl