Kosmetykom mówimy: na swoje miejsca i to już!

Pudełko na kosmetyki diy powinno pomieścić wszystkie kosmetyki, ale tak, aby znalezienie ich nie było problematyczne. Oczywiście, że można kupić gotowy organizer na kosmetyki i tych nie brakuje na rynku. Jednakże można wykonać go samemu tak, aby był zrobiony idealnie pod nasze potrzeby, a także dopasowany do wymiarów perfum, fluidów, pędzli itp. Dla niektórych jego wykonanie jest banalnie proste, a innym zabiera trochę więcej czasu. Mimo to warto go zrobić dla własnej satysfakcji i w celu uporządkowania kosmetyków. Kto w końcu lubi mieć porozrzucane albo wrzucone do jednego pojemnika rzeczy, o których często później dowiadujemy się, że w ogóle mamy? Raczej nikt, więc dobrze jest mieć porządek w swoich rzeczach, a to zapewnia własnoręcznie robiony organizer.

Nie daj się zmylić nazwie

Pojemnik nie musi być stricte pojemnikiem. Organizer to też płócienna torba, na przykład na pędzle. Kiedy zwinięty jest w rulon, to raz, że nie zajmuje dużo miejsca, a dwa, że przedmioty do malowania się będą ładnie poukładane. Każde z nich będzie miało swoje miejsce i nie wypadnie z niego po zawiązaniu torby. Może być przewiązana dekoracyjną wstążką przez co wygląda jeszcze atrakcyjniej. Organizer może być wykonany z kartonu, drewna, wikliny i właściwie wszystkiego, co tylko będzie w stanie ochronić znajdujące się we wnętrzu kosmetyki. Pojemniki modułowe można wykonać techniką origami, co jest czasochłonne, ale efekt końcowy zachwyca. Kartonowe tuby do przechowywania możesz stworzyć poprzez nacięcie kartonu w połowie. Następnie, przyklej do płytek w łazience albo postaw na biurku, czy półce. Oklejone papierem z ciekawym wzorem będą wyglądały szykownie, a pomalowane farbą mogą być dopasowane do wystroju wnętrza.

Nie tylko papier się przyda

Pomysłów na pudełko na kosmetyki diy jest niezliczona ilość, a stworzyć je można niemal ze wszystkiego. Inną propozycją niż wykorzystanie kartonu, jak np. tego po butach jest wykorzystanie słoików. Zasypując je żwirkiem, koralikami, perełkami, czy innymi ładnymi kamyczkami sprawisz, że umieszczone w słoikach pędzle będą elegancko się trzymały, a i całość wyglądać będzie szykownie. Mogą to być także ziarna kawy, a nawet i sól do kąpieli! Z kolei w kubkach możesz umieścić cienie, czy pomadki.

Author: arsportex24.pl