Jak wybrać rozmiar ubrań dla chłopca?

Ubrania dziecięce powinny być doskonale dopasowane do cech fizycznych dziecka, w tym oczywiście przede wszystkim do jego wzrostu. Jest to pierwsze kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę. W przypadku niemowląt rozmiarówka dla chłopców i dziewczynek jest taka sama, a ubrania kupowane są właśnie pod względem wzrostu dziecka. Jak go sprawdzić? Najpopularniejszym sposobem jest korzystanie z pomiarów, które przeprowadzane są w trakcie cyklicznych kontroli lekarskich. Wówczas lekarz lub pielęgniarka dokładnie badają parametry dziecka i na ich podstawie możemy dokonywać zakupów ubrań dla dzieci.

Oczywiście każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaki obecnie rozmiar wykorzystywany jest przez jego dziecko. Codzienne przebieranie dzieci i przygotowywanie im nowych kompletów sprawia, że mamy doskonałą orientację. Często rozmiar rozmiarowi nie jest równy i może zdarzyć się, że nasze dziecko, w zależności od producenta, nosi dwie różne rozmiarówki. Niestety to musimy sprawdzić klasyczną metodą prób i błędów, chyba, że korzystamy z oferty prestiżowych marek odzieży dziecięcej, takich jak Jacadi. Wówczas rozmiarowka ma dokładne odzwierciedlenie w rzeczywistości i jestesmy w stanie uniknąć nietrafionych zakupów.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Dużo trudniej jest dokonywać zakupów ubrań, które mają być prezentami dla bliskich. Wówczas trudno określić nam rozmiar ubrania dla dziecka, zwłaszcza jeżeli ma ono już kilka lub kilkanaście lat i bardzo szybko się rozwija. Wtedy pod uwagę musimy brać więcej parametrów, już nie tylko wzrost, a na ważności zyskują między innymi obwód pasa dziecka, szerokość jego ramion oraz waga. Jeżeli nie jesteśmy pewni, to warto podpytać rodziców dziecka o dokładną rozmiarówkę, zanim dokonamy zakupów. W ten sposób zwiększymy szansę na to, że prezent będzie trafiony i praktyczny.

Są oczywiście określone widełki, które można wykorzystywać w trakcie zakupów. Dla noworodków najczęściej kupuje się ubrania w rozmiarze 52-60. Dla dziecka w wieku 3 lub 4 lat dobrym rozmiarem może być przedział 98-104 itd. Mimo wszystko nie możemy sugerować się tylko tym, ponieważ obecnie dysproporcje w rozwoju dziecięcym są tak duże, że zawsze warto upewnić się u źródła.

Author: arsportex24.pl